اکسیژن مدار بسته MO2R

اکسیژن مدار بسته (MO2R) چیست؟ این دوره برای افرادی در نظر گرفته شده است که، دوره کمک های اولیه با اکسیژن را طی یک سال گذشته (12 ماه) با موفقیت گذرانده باشند. دوره آموزشی DAN MO2R به منظور تشخیص صدمات غواصی طراحی شده است. محدودیت سنی برای شرکت در این دوره وجود ندارد، اما DAN پیشنهاد می کند که غواصان کم سن حتما با یک غواص بزرگسال در دوره شرکت نمایند.

سیستم اکسیژن MO2R در مسافت های طولانی برای اکسیژن رسانی به غواص آسیب دیده (که ممکن است 8 ساعت به طول انجامد) استفاده می شود. با گذراندن MO2R شخص آموزش می بیند تا چگونه غلظت بالایی از اکسیژن را به مدت 8 ساعت به غواص آسیب دیده هشیار و دارای تنفس ارائه کند. با بازیافت بازدم غواص آسیب دیده و حذف دی اکسید کربن (CO2) و افزودن مقدار کمی اکسیژن برای تکمیل اکسیژن مورد استفاده در متابولیسم بدن، مدت زمان تأمین اکسیژن را افزایش می دهد.

 

دوره آموزشی اکسیژن مدار بسته - MO2R

دوره آموزشی اکسیژن مدار بسته – MO2R

نکات دوره آموزشی MO2R

  • برخی از اجزاء این دستگاه فقط برای یک مصدوم استفاده می شوند ( یکبار مصرف هستند)، در نتیجه پس از استفاده باید دور انداخته شوند.
  • هدف از MO2R فراهم آوردن بالاترین غلظت اکسیژن اضطراری از لحظه ای است که علائم DCI تشخیص داده می شود، تا زمانی که درمان قطعی در یک مرکز تخصصی و یا اتاق فشار انجام شود.
  •  برای اطلاعات بیشتر  از دوره روی DAN Europe کلیک کنید.

 

فهرست