کمپرسور فشار قوی آکبند و دست دوم با یکسال گارانتی معتبر

شرکت دریاکاو ارائه کننده انواع کمپرسور فشار قوی و صنعتی، کمپرسورهای تنفسی، کمپرسور غواصی. انواع کمپرسور فشار بالا در ظرفیت‌های مختلف و فشار کاری ۳۰ بار، ۲۰۰ بار، ۳۰۰ بار و ۴۰۰ بار همراه با یکسال ضمانت کارکرد.

کمپرسورهای فشار قوی ارایه شده ساخت کشور آلمان و در شرایط بسیار مطلوب می‌باشند. تمامی مدل‌ها در مجموعه دریاکاو برای مراجعه کنندگان محترم قابل بازدید و تست می‌باشند. برندهای موجود BAUER ,L&W. اطمینان، کیفیت و آسودگی خاطر شما را با ارائه خدمات و تضمین مناسب فراهم می‌نماییم.

کمپرسور فشار قوی چیست؟

هوای فشرده در بسیاری از زمینه‌ها و صنایع نقش مهمی ایفا می‌کند، اما وقتی صحبت از غواصی به میان می‌آید، هوای فشرده با کیفیت بالا و قابل تنفس بسیار مهم است. به همین دلیل، همه غواصان باید نحوه عملکرد کمپرسور هوا غواصی، به علاوه نحوه نگهداری آن و انجام تعمیرات اساسی را بدانند. اگر تازه وارد غواصی هستید یا علاقه‌مند به این ورزش هستید، مروری مفید از کمپرسور فشار قوی و چند نکته مفید برای تعمیر و نگهداری در اختیار شما قرار می‌دهیم.

تفاوت بین کمپرسورهای هوای معمولی در مقابل کمپرسور فشار قوی

شما نمی‌توانید از کمپرسور هوای معمولی برای غواصی استفاده کنید، زیرا تفاوت قابل توجهی با مدل‌های طراحی شده برای استفاده در زیر آب دارد. کمپرسور فشار قوی یک سیستم کمپرسور هوا با فشار بالا است که برای پر کردن مخزنی طراحی شده است که غواص برای تنفس زیر آب از آن استفاده می‌کند. این نوع کمپرسور همچنین هوا را برای آتش نشانان و مخازن اکسیژنی که در بیمارستان‌ها پیدا می‌کنید تامین می‌کند.

کمپرسور فشار قوی از دو جهت با کمپرسورهای هوای معمولی متفاوت هستند

فشار

یک مخزن غواصی عموماً باید با فشارهای بسیار بالا، تقریباً 3000 پوند در هر اینچ مربع (psi) پر شود. کمپرسورهای هوای معمولی تنها می‌توانند بخش کوچکی از این فشار را تامین کنند.

کیفیت

هوای فشرده برای غواصی باید تمیز باشد. کمپرسور فشار قوی، بر خلاف بسیاری از انواع دیگر کمپرسورها، برای ارائه هوای قابل تنفس و تمیز طراحی شده‌اند، زیرا هوای آلوده می‌تواند منجر به مشکلات جدی سلامتی یا حتی مرگ شود. تنفس هوای کمپرسور فشار قوی غواصی تا زمانی که به درستی فیلتر شده باشد بی خطر است.

برای اطمینان از تمیز بودن هوا، کمپرسورهای فشار قوی غواصی مجهز به یک سری فیلترها و جداکننده‌های رطوبت هستند که رطوبت و آلاینده‌های مختلف را حذف می‌کنند. هنگامی که رطوبت از بین رفت، هوای فشرده از یک سری فیلترهای کربن فعال عبور می‌کند که هیدروکربن‌های متعدد را حذف کرده و مونوکسید کربن (CO) را بی ضرر می‌کند.

کمپرسور فشار قوی چگونه کار می‌کند؟

فرآیند فشرده سازی هوا توسط کمپرسور فشاور قوی پیچیده است ولی می‌توان کل فرایند را در چهار مرحله اساسی خلاصه کرد.

فشرده سازی و خنک سازی

در مرحله اول، کمپرسور فشار قوی غواصی هوا را از طریق فیلتر ورودی خود وارد می‌کند و پس از آن هنگام بیرون راندن هوا، آن را تا حدود 100 تا 140 psi فشرده می‌کند. این فرآیند گرمای قابل توجهی تولید می‌کند.

به همین دلیل است که کمپرسورهای فشار قوی غواصی مجهز به کویل یا اینترکولر هستند که به دفع این گرما قبل از ادامه فرایند و انتقال به مرحله بعدی کمک می‌کند.

فشرده سازی بیشتر، خنک سازی بیشتر و جداسازی رطوبت

هوا که کمی فشرده و خنک شده است، اکنون وارد مرحله بعدی شده و مجدداً فشرده می‌شود. این بار به فشاری بین 800 تا 1000 psi فشرده می‌شود. هنگامی که این اتفاق می‌افتد، هوا دوباره خنک می‌شود و از یک جداکننده رطوبت عبور می کند. پس از این، برای مرحله بعدی آماده است.

فشرده سازی اضافی

در مرحله سوم، هوا حتی بیشتر فشرده می‌شود، گاهی اوقات تا 5000 psi. پس از این فرآیند، هوا از یک خنک کننده و جداکننده رطوبت دیگر عبور می‌کند. سپس ممکن است هوا قبل از انتقال به آخرین مرحله از چندین فیلتر دیگر عبور کند.

پردازش از طریق شیر فشار پشت

مرحله نهایی این فرآیند شامل شیر فشار برگشتی است، قطعه‌ای که کمپرسور فشار قوی شما را، مجبور می‌کند تا متعادل کار کند. شیر فشار برگشتی معمولاً روی فشارهای 2700 تا 3300 psi تنظیم می شود. این عنصر همچنین بر نحوه عملکرد فیلتراسیون تأثیر می گذارد.

انواع کمپرسور فشار قوی

کمپرسورهای فشار قوی هوای تنفسی قابل حمل در سه دسته قرار می‌گیرند که بر اساس منابع انرژی آنها طبقه بندی‌می شوند.

کمپرسور فشار قوی الکتریکی

کمپرسورهای دارای موتور الکتریکی محبوب‌ترین نوع کمپرسور هوای غواصی هستند و دارای مزایایی هستند.

  • عملکرد بی‌ صدا: کمپرسورهای الکتریکی بسیار بی‌صداتر از مدل‌های گازی یا دیزلی کار می‌کنند، بنابراین اگر نگران سروصدا هستید، بهتر است برق را انتخاب کنید.
  • تعمیر و نگهداری کم: کمپرسورهای الکتریکی نسبت به همتایان گازی و دیزلی خود به نگهداری کمتری نیاز دارند.

کمپرسور فشار قوی گازی

یک کمپرسور فشار قوی گازی دارای موتوری است که به کارکرد کمپرسور کمک می‌کند. برخی از مزایای کمپرسور فشار قوی گاز عبارتند از:

 

کمپرسور فشار قوی

کمپرسور فشار قوی

  • قابلیت حمل: کمپرسور فشار قوی گازی گزینه بسیار خوبی هستند اگر به برق از شبکه نیاز دارید.
  • در دسترس بودن: اگر موتور گازی شما نیاز به تعمیر داشته باشد، پیدا کردن تکنسین‌های تعمیر و تعویض قطعات نیز آسان‌تر خواهد بود.
  • مقرون به صرفه بودن: با توجه به هزینه‌های اولیه و عملیاتی، یک موتور گازی معمولاً قیمت کمتری نسبت به مدل دیزلی دارد.
  • سر و صدا: کمپرسورهای گازی نسبت به کمپرسورهای دیزلی بی صداتر هستند.

کمپرسور فشار قوی دیزل

نوع سوم کمپرسور فشار قوی، کمپرسور موتور دیزلی است که از بسیاری جهات شبیه به موتورهای گازسوز است اما از جهاتی به طور قابل توجهی متفاوت است.در اینجا چند مزیت وجود دارد که می‌توانید از کمپرسورهای موتور دیزل بدانید:

 

کمپرسور

کمپرسور

  • قطعات باکیفیت و بادوام
  • قابلیت حمل آسان
  • در دسترس بودن بالقوه بیشتر
فهرست