1. خانه
 2. /
 3. آموزش
 4. /
 5. AED- احیا با شوک الکتریکی

AED- احیا با شوک الکتریکی

AED- احیا با شوک الکتریکی

دوره AED-احیا با شوک الکتریکی …..

تسلط بر زمان و کنترل شرایط، یک توانایی بسیار مهم در لحظلات حساس است. پس ازبروز علائم هشدار دهنده در فرد بیمار، شما زمانی برای تحقیق در مورد چگونگی حل این مسئله نخواهید داشت و در این زمان شما به مهارت های احیا و برقراری پل ارتباطی بین دو عضو حیاتی بدن، قلب و مغز نیازمند هستید. با فراگیری دوره های احیا حتی شاید به احیا نیز نیازی نباشد چرا که شما قادر خواهید بود علائم هشدار دهنده را پیش از بروز حادثه درک کنید.

دوره AED-احیا با شوک الکتریکی یک دوره مقدماتی آموزشی، به منظور تشخیص بهتر علائم هشدار دهنده در شرایطی مانند ایست ناگهانی قلب است.این نوع از کمک های اولیه با تکنیک های پشتیبانی احیاء مقدماتی اولیه و با بکار گیری یک دستگاه شوک خارجی خودکار (دفیبریلاتور) در بدو وارد عمل شدن (EMS) خدمات اورژانس پزشکی محلی و یا برنامه ریزی برای تخلیه (رفتن) به نزدیک ترین مرکز پزشکی مناسب می باشد.

 

هدف دوره ی AED- احیا با شوک الکتریکی

این دوره برای آموزش و تعلیم جامعه غواصان عمومی (و واجدین شرایط – غیر غواص) دررابطه با تکنیک های استفاده از دستگاه شوک پرتابل خودکار  (AED) برای قربانیان ایست ناگهانی قلب طراحی شده است. علاوه بر این، این دوره همچنین روش های کمک های اولیه و (CPR) احیاء قلب و عروق را با استفاده از تکنیک های اولیه احیاء مورد بررسی قرار می دهد. این برنامه همچنین فرصتی عالی جهت ادامه تحصیلات غواصان و مدرسان با تجربه فراهم می سازد.

 

 

 

اهداف فراگیری دوره ی AED:

در پایان این دوره شرکت کنندگان قادر خواهند بود:

 • علائم هشدار دهنده ناگهانی ایست قلب را تشخیص دهند.
 • فراهم آوردن های پشتیبانی احیاء مقدماتی اولیه با بکار گیری دستگاه شوک پرتابل خودکار AED.
 • فراهم آوردن پشتیبانی احیاء مقدماتی اولیه با(AED) .
 • مراقبت و نگهداری یک (AED)

شرایط دوره:

 • دوره BLS برای گذراندن دوره AED،پیش نیاز است.
 • زمان برقراری دوره: 1روز
 • دوره ی BLS و AED می توانند در یک روز به صورت فشرده آموزش داده شوند.

قابل توجه است که دامنه کاربری دوره AED محدود به غواصان نیست و علاقه مندان واجد شرایط غیر غواص، شامل تمام افراد و بخصوص کارکنان شناورهای دریایی، علاقه مندان به رشته های ورزشی آبی می توانند با فراگیری این دوره تخصص و مهارت بالایی را برای کنترل شرایط و کمک به مصدومین بدست آورند.

 

 

فهرست