دستگاه شوک الکتریکی خودکار خارجی (AED)

AED چیست؟ تسلط بر زمان و کنترل شرایط از جمله توانایی های بسیار مهم در لحظات حساس توسط امدادرسان می باشد. پس از بروز علائم هشدار دهنده در فرد مصدوم، شما به مهارت های احیاء و برقراری پل ارتباطی بین دو عضو حیاتی بدن، یعنی قلب و مغز نیاز دارید.  با شرکت در این دوره، قادر به دریافت گواهینامه بین المللی قابل ارائه در تمام نقاط دنیا می باشید.

Automated external defibrillator -AED  دوره شوک الکتریکی خودکار خارجی، به منظور تشخیص بهتر علائم هشدار دهنده در شرایط ایست ناگهانی قلبی آموزش داده می شود. این نوع از کمک های اولیه با تکنیک های پشتیبانی احیاء مقدماتی حیات و با استفاده از دستگاه شوک الکتریکی خارجی خودکار (دفیبریلاتور) در بدو وارد عمل شدن (EMS) خدمات اورژانس پزشکی محلی و یا برنامه ریزی برای جابجایی (رفتن) مصدوم به نزدیک ترین مرکز پزشکی قابل استفاده می باشد.

 هدف از دوره‌ احیاء با دستگاه شوک الکتریکی خارجی (AED)

این دوره برای آموزش و تعلیم جامعه غواصان عمومی و غیر غواصان (واجدین شرایط – غیر غواص) در رابطه با تکنیک های استفاده از دستگاه شوک الکتریکی خودکار خارجی (AED) برای مصدومین ایست ناگهانی قلبی طراحی شده است. علاوه بر این، روش های کمک های اولیه و (CPR) احیاء قلب و ریه را با استفاده از تکنیک های اولیه احیاء، مورد بررسی قرار می دهد. این دوره همچنین فرصتی عالی جهت ادامه تحصیل و کسب اطلاعات بیشتر برای جامعه غواصان و مدرسان با تجربه می باشد.

 

اهداف دوره AED

در پایان این دوره شرکت کنندگان قادر خواهند بود:

  • علائم هشدار دهنده ایست ناگهانی قلبی را تشخیص دهند.
  • فراهم آوردن های پشتیبانی احیاء مقدماتی اولیه با بکار گیری دستگاه شوک الکتریکی خودکار خارجی AED.
  • فراهم آوردن پشتیبانی احیاء مقدماتی اولیه با (AED) .
  • مراقبت و نگهداری از AED

شرایط دوره

  • دوره احیاء مقدماتی BLS ، پیش نیاز دوره AED می باشد.
  • زمان برگزاری دوره: 1روز
  • دوره ی BLS و AED می توانند در یک روز آموزش داده شود.

لازم به ذکر است، دامنه کاربری دوره AED محدود به غواصان نمی باشد و علاقه‌مندان واجد شرایط غیر غواص، شامل تمام افراد و بخصوص کارکنان شناورهای دریایی، علاقه مندان به رشته های ورزش آبی نیز می توانند با فراگیری این دوره، تخصص و مهارت بالایی برای کنترل شرایط و کمک به مصدومین بدست آورند.

فهرست