کفی شنا

کفی شنا یکی از لوازم کمکی شنا می باشد که جنس آن از پلاستیک است. کفی شنا معمولا دارای شیار هایی است تا بتواند مقداری از آب را از خود عبور دهد. این وسیله شامل بندهایی است که بر روی آن متصل می باشد. این بند ها با هدف اتصال کفی شنا با دست فرد، تعبیه شده است. هدف از ساخت کفی شنا، حذف شیارهای بین انگشتان و یکدست کردن و بزرگ کردن دست فرد می باشد.

 

به نظر شما قدرت در شنا تحت تاثیر اندام فوقانی بدن است یا تحتانی؟

بسیاری از افراد تصور می کنند که قدرت شنا وابسته به پاهای فرد شناگر می باشد، در صورتی که قدرت شنا بیشتر به اندام فوقانی فرد مانند عضلات شانه، بازو، پشت کمر مربوط می گردد. البته قدرت پا هم تاثیر گذار می باشد، ولی ریتم و تکنیک پا نسبت به قدرت پا در اولویت بالاتری قرار دارد.

از این رو بهره گیری از لوازم تمرینی شنا مانند کفی شنا یکی از بهترین انتخاب هایی است که می توان با استفاده از آن، قدرت بدنی خود را بالا برده و موجب تقویت عضلات بالاتنه مانند شانه، بازو و پشت کمر شد.

کفی شنا چگونه کار می کند؟

کفی شنا با افزایش سطح دست شخص، مقاومت در آب را افزایش می دهد. این وسیله با متوقف کردن جریان آب از میان انگشتانتان، به شما این امکان را می دهد که دست خود را با قدرت بیشتری در آب حرکت دهید. کفی شنا به ویژه برای شناگرهایی که تمایل به تقویت عضلات بازو ،پشت بازو ، شانه و سینه ی خود را دارند، می تواند گزینه بسیار مناسبی باشد.

 

 

 

 

فواید کفی شنا

  • کفی شنا اندام فوقانی فرد مانند شانه، بازو ، کتف و سینه را تقویت می نماید. این امر به ویژه برای افرادی که برای مسابقات شنا تمرین می نمایند، از اهمیت بالایی برخوردار است.
  • کفی شنا باعث بهبود تکنیک شنای شما می شود. چنانچه در تکنیک های شنا نقص دارید،تمرین شنا با کفی موجب می گردد تا نقص های شما برطرف گردد.
  • استفاده از کفی با رعایت اصول و داشتن زاویه ای مناسب، موجب تناسب اندام در افرادی که شناگر حرفه ای نیستند، نیز می گردد.
  • با ایجاد مقاومت در مقابل جریان آب ، سرعت شناگر را افزایش می دهد.

 

کفی شنا برای چه افرادی کاربرد دارد؟

کفی شنا هم برای افراد تازه کار و هم برای شناگرهای حرفه ای کاربرد دارد. شناگرهای حرفه ای معمولا از کفی شنایی که دارای یک بند انگشت تنها می باشد، بیشتر استفاده می نمایند. کفی شنایی که دارای بند تسمه هستند تا اتصال بهتری با دست برقرار کنند، برای افراد تازه وارد مناسب تر است.

پیشنهاد می گردد کفی شنایی انتخاب نمایید تا اندازه آن کمی بزرگتر از دستان شما باشد.

اهمیت کفی شنا به ویژه برای شناگر های حرفه ای بسیار بیشتر است. تمرین شنا با این وسیله موجب می گردد تا اندام فوقانی فرد از جمله عضله های بازو و پشت بازو ، ورزیده شود و برای مسابقات آمادگی بیشتری پیدا کند.

 

نکاتی که به هنگام استفاده از کفی شنا می بایست به آن توجه نماییم !

  • پیشنهاد می گردد به هنگام استفاده از کفی شنا، مچ بند به دست داشته باشید. این امر موجب می گردد تا مچ شما از ضربات احتمالی در امان بماند.
  • در نظر داشته باشید به هنگام استفاده از کفی شنا، دست را در زاویه ای مناسب قرار دهید.
  • چنانچه تکنیک را رعایت نکنید و دست را در زاویه نامناسب قرار دهید، امکان بروز آسیب های احتمالی وجود خواهد داشت.
  • اگر مدت زمان استفاده از کفی شنا بیش از حد معقول باشد، باعث ایجاد درد شدید در قسمت شانه و بازوهای شما می گردد. زیرا افراط در بهره گیری هر نوع لوازم تمرینی شنا مانند کفی شنا و فین شنا موجب کشیدگی تاندون و رباط های دست شما می شوند.

 

فین شنا

فین شنا نیز یکی دیگر از لوازم تمرینی شنا محسوب می گردد. تفاوت فین شنا و کفی شنا این است که فین برای استفاده پا و تقویت عضلات پا ساخته شده است. ولی کفی شنا جهت استفاده دست طراحی شده است و برای تقویت اندام فوقانی بدن به کار می رود.فین شنا به دو دسته قدرتی و سرعتی تقسیم بندی می گردد.

 

فین شنا قدرتی

فین شنا قدرتی باله ی کوتاه تری دارد . از این رو بیشتر جهت تقویت عضلات پای شناگر مورد استفاده قرار می گیرد. این وسیله به دلیل بال کوتاه تر موجب افزایش سرعت نمی شود. شناگرهای حرفه ای جهت افزایش قدرت خود و قویتر شدن ماهیچه های پا از آن بهره می گیرند.

فین شنا سرعتی

فین شنا سرعتی باله های بلندتری نسبت به فین قدرتی دارد. از این جهت افرادی که قصد دارند سرعت بیشتری را حین شنا تجربه نمایند، از فین سرعتی استفاده می کنند. این باله بلندتر موجب می گردد میزان آب بیشتری جا به جا گردد که از این طریق سرعت شناگر را افزایش می دهد.


بسیاری از افراد برای تمرین مسابقاتی شنا ، به طور همزمان از کفی شنا و فین شنا استفاده می نمایند. این نوع لوازم تمرینی موجب می گردد، فرد شناگر هم بر روی بهبود تکنیک خود و هم جهت تقویت عضلات بازو، شانه، پشت کمر، شکم، ران و ساق پا تلاش نماید.

اسنورکل شنا

اسنورکل شنا  از دیگر وسایل کمکی شنا است که همزمان با فین و کفی شنا می توان استفاده کرد. استفاده از این وسیله شخص را از نفس گیری و فشار مداوم بر روی گردن ، رها می سازد. بدین خاطر فرد به راحتی می تواند بر روی بهبود تکنیک خود تمرکز نماید.

 

 

مجموعه دریاکاو با بیش از بیست سال سابقه درخشان در زمینه تامین لوازم شنا و غواصی، افتخار خدمت رسانی به شما هموطنان عزیز را در سرلوحه کاری خود دارد. این مجموعه لوازم شنا مانند کلاه شنا، مایو شنا، عینک شنا ، ست گوش گیر و دماغ گیر و انواع لوازم کمکی شنا اعم از فین شنا، کفی شنا، اسنورکل شنا، نودل شنا، تخته شنا، بازوبند شنا ،کش تمرینی شنا و حلقه نجات را در انواع طرح ها و رنگ های مختلف، با بهترین و معتبرترین برند های جهان تقدیم حضورتان می نماید.

فهرست