جوشکاری زیر آب

جوشکاری زیر آب این روزها مورد توجه هموطنان ایرانی قرار گرفته است. البته نه به دلیل علاقه، بلکه به دلیل شنیدن دستمزدهای بالا! دستمزد های جوشکاری بالا هست اما نه برای کسی که یک دوره ی ۲۱ روزه را بدون هیچ استانداردی گذرانده! همانطور که در گذشته اشاره داشتم خصوصا در ایران، هر ۱۰ سال یک پروژه قابل توجه جوشکاری زیر آب ممکن است پیش بیایید.

نکته قابل اهمیت تر اینکه از هر صد نفر که وارد غواصی تجاری می شوند و آموزش جوشکاری زیر آب را پشت سر می گذارند تنها یک نفر به معنای واقعی می تواند این عنوان را کسب نماید. این هم خبر خوش برای کسانی که فکر می کنند دیگه جایی برای آنها در این حرفه باقی نمونده! هر ساله حدود ۱۱ نفر بر اثر سوانح ناشی از جوشکاری زیر آب جون خودشون رو از دست می دهند. در این حرفه بازنشستگی معنا نداره یا میمیری یا کشته میشی!

جوش زیر آب و تاریخچه آن

جوش زیر آب برای اولین بار توسط دانشمند روس بنام کنستانتین خرونوف در سال ۱۹۳۲ ابداع گردید.

 

 

جوشکاری خشک زیر آب

از آنجایی که جوشکاری زیر آب در اکثر مواقع فاقد کیفیت و پایداری لازم است، در پروژه های مهم با محصور نمودن اطراف محل جوش بوسیله اتاقک آب بند طراحی شده برای آن، اقدام به جوشکاری خشک در زبر آب می کنند.

 

جوشکاری در محیط باز زیر آب، جوشکاری تر

 

 

شرایط مورد نیاز برای طی کردن دوره:

 

اگر اطمینان دارید که می خواهید این دوره را طی کنید این پیش نیاز ها حداقل ها برای آن می باشد. این دوره باید یکی ازآخرین دوره های تخصصی یک غواص با مهارت باشد.

  • داشتن حداقل مدرک دیپلم
  • توانایی شنا کردن
  • داشتن گواهینامه معتبر غواصی تجاری (معتبر، معتبر، معتبر)
  • داشتن شعور فنی
  • تخصص جوشکاری در سطح

 

لوازم جوشکاری زیر آب

 

 

فرایند جوشکاری زیر آب

 

فرایند جوشکاری در زیر آب با روی آب بدلیل غیر قابل استفاده بودن برخی تکنیک ها متفاوت است. هر چند شرایط آب و هوایی و فصلی بر روی کار غواصان تاثیر گذار است اما هزینه بسیار بالای خارج کردن تاسیسات زیر آب آن را به صرفه و اقتصادی می کند. عملیات جوش زیر آب چه در اعماق کم و چه در نقاط عمیق کاری چالش برانگیز است.

 

دستمزد یک فرد متخصص در حوزه جوش زیر آب:

دستمزد جهانی یک جوشکار زیر آب به صورت سالیانه برای یک حرفه ای حدود ۵۳ هزار دلار (بیش از ۵۰۰ میلیون تومان) می باشد. و در ایران چنانچه فرصتی برای جوش زیر آب ایجاد شود روزانه حدود ۱ میلیون تومان است. باید خاطر نشان کنم در ایران برای ۱۰ روز از سال هم برای یک فرد با این مهارت پروژه ای وجود ندارد.

 

دستمزد جوشکار زیر آب؟؟؟

در ابتدا اگر دروغ گویی هست که در گذشته با وعده به جوانان عزیز ایرانی برای اشتغال در داخل یا خارج از ایران از آنها برای دوره جوشکاری زیرآب میلیون ها تومان دریافت کرده به من فقط آدرس یکی از کسانی که توانسته باشد از این حرفه امرار معاش کند را ارسال نمایید تا من به اشتراک بگذارم. متاسفانه بسیاری از جوان های عزیز بخاطر معضل بیکاری فریب جملاتی مثل: جوشکاری زیر آب در کانادا، ترکیه، استرالیا و جوشکاری زیر آب در آلمان. کم کم سطع این وعده ها به جوشکاری زیر آب در مریخ هم توسعه پیدا میکنه. من واقعا نمیتونم درک کنم چطور جوان های امروزی می توانند فریب افرادی عقب مانده که هیچ کاری بلد نیستند رو بخورند.

فهرست